poniedziałek, 2 grudnia 2013

Skandynawskie akcenty i BARDZO WAŻNA SPRAWA!!!

Witajcie, witajcie:)

Dziś dwie sprawy - pierwsza, taka przyziemna - a druga to ta BARDZO WAŻNA!!!
Zacznę od skandynawskich akcentów. Tak się porobiło, że wpadło mi w oko kilka drobiazgów, które musiałam mieć:))) Ojtam, ojtam - musiałam i tyle.
Prawda, że piękne?

Przejdźmy jednak, do WAŻNYCH SPRAW!!!
Na blogu www.bebeluch.blogspot.co.uk jest informacja o fajnej akcji. Koniecznie tam zajrzyjcie po wszystkie szczegóły!!! (Możecie kliknąć u mnie na bocznym pasku po prawej stronie na ten obrazek z narysowaną dziewczynką). Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie www.dpsniegow.pl to miejsce gdzie swój DOM znalazła pięćdziesięcioosobowa grupa podopiecznych. Wszyscy tam, poczynając od maluchów a na seniorach kończąc są intelektualnie, a często także fizycznie niepełnosprawni. W Niegowie tworzą jedną wielką RODZINĘ. Cytuję za Bebelusziem:
"Wielu z tej gromadki zdaje sobie sprawę ze swojej odmienności i bardzo ją przeżywa. Wielu z nich nie ma już nikogo, kto by o nich pamiętał, niektórzy, nigdy nie mieli. Choć rodziny nie da się zastąpić, na szczęście przyjaciół można zawsze sobie znaleźć.

Stąd i nasza prośba:
Zaprzyjaźnijcie się.
Poprzez kartkę świąteczną.
Do konkretnego mieszkańca.

Ze słowami prostymi i pisanymi od serca.
Niech każdy z nich przez chwilę poczuje się ważny, wyróżniony, wybrany i dostrzeżony. Oni nie umieją czytać ani liczyć. Wasze życzenia będą im czytać opiekunowie."

Oficjalny adres:

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie
Rodzinka...
dla...
Wierzbowa 4
07-230 ZABRODZIEWiem, że macie wiele na głowie. Idą Święta. Trzeba sprzątać, pichcić itd. Ale może ktoś z Was znajdzie chwilkę dla podopiecznych z Niegowa:))) Uśmiech na ich twarzach, gdy przyjdzie listonosz - bezcenny:))))

ps. a swoją drogą - super będzie zabawić się w Świętego Mikołaja:)))

Spadam, bo u mnie na zegarze właśnie 2:10. Pa!     :)))


2 komentarze:

  1. chętnie skorzystam z Twoje propozycji, to ważne by mieć kogoś kto ciepło myśli o Tobie...
    a tymczasem napisze jeszcze, że mam nadzieję, że nie sprawi Ci to kłopotu, a jedynie radość - zapraszam Cię do zabawy, o szczegółach której przeczytasz u mnie na blogu w tym poście http://kobietakuchenna.blogspot.com/2013/12/nominowana-nominuje-nominacja.html
    pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję za odwiedzinki i wyrożnienie - jest mi niezmiernie miło:))) Cieszę się także, że chcesz wziąć udział w akcji!!!!! To super sprawa:)))

    OdpowiedzUsuń